Jdi na obsah Jdi na menu
 


         Myslím že by se měly lidi zamyslet nad tím jak se chovat ke zvířatům

Doslova za pět minut dvanáct se dostal do zlínského útulku totálně zanedbaný pes. Majitel, který je nesvéprávný, se o něj vůbec nestaral, zvíře je tak ve značně zbídačelém stavu. Pejska zachránilo exekuční rozhodnutí, na jehož základě přišel jeho majitel o dům.

Když noví vlastníci přebrali stavení, našli na jeho dvoře i nešťastné stvoření, které na první pohled připomínalo spíše hromádku starých dek než psa. Protože bylo zvíře nesmírně plaché, byla přivolána městská policie.

"Byl to hodně smutný pohled. Pejsek měl zplstnatělou srst, která ho musela strašně tížit. Kvůli ní nemohl ani chodit," popsal první setkání s týraným zvířetem strážník Jiří Kincl. Ten psa musel odchytit do sítě. "Vůbec nedůvěřuje lidem, pořád utíkal. V síti jsem jej musel donést až do útulku, po svých by se tam pejsek sám důstojně nedostal. Tak zubožené zvíře bych už nikdy v životě vidět nechtěl," svěřil se Kincl.

Pejsek se dostal do útulku v opravdu zbídačelém stavu.Zbídačelého tvora se hned ujali ve zlínském útulku. Také oni byli ze stavu psa zděšení. "O toho pejska se nikdo pořádně nestaral dlouhé roky. Ani nemůžeme poznat, jaké je rasy nebo pohlaví. Těžko se dá určit také jeho věk," přiznala vedoucí útulku Dana Šmigurová. Pes je podle ní živoucím důkazem lidské lhostejnosti. "Nechápu, proč třeba sousedé na tohle týrání neupozornili. Pejsek nemusel dlouho trpět," tvrdí Šmigurová.

Nového obyvatele útulku teď čeká ozdravný proces. Především přijde o zaneřáděnou srst. "Musí ho hrozně tížit a to nemluvím o parazitech a infekcích, které v ní zřejmě budou," uvedla vedoucí útulku. Podle ní má pejsek šanci na přežití. "Myslím, že ho dáme dohromady. Musel si ale prožít hrozné věci," nezastírá Šmigurová.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zvířata v útulku

(e.j.olšanská, 13. 7. 2011 14:23)

Je mi moc líto psů v útulku.Lidé kteří podceňují zvířata by si zasloužili na prdel.

Týrání psa

(Helena, 9. 6. 2011 12:27)

"Nechápu, proč třeba sousedé na tohle týrání neupozornili. Pejsek nemusel dlouho trpět," tvrdí Šmigurová. Protože je to zbytečné. Už dva roky upozorňuju na týrání psa v našem sousedství a nic.

peklo

(lady, 15. 8. 2009 21:43)

pane bože!!lidi jsou nejhorší živoč.druh!!!!sama mám z útulku týranou retrívřici..vím moc dobře co práce a trpělivosti dá získat důvěru a přízeň takového stvořeníčka!!proč to lidi dělají??!!je to nízké a ubohé!..když si náhodou ublíží zvířata - buď chrání sebe či své území - nidky však neubliží z plezíru a pro potěchu - tím se můžou "pochlubit" jen "lidé"--je to fakt peklo!!!!

Ano mněli

(Dalibor, 3. 12. 2007 14:13)

lidi by si mněli uvědomit jak se chovat ke zvířátům

chudáčci

(daniela, 13. 10. 2007 22:12)

ty lidi kteří ubližují zvířátkům a hlavně pejsánkům jsou pěkní volové!!!!!!!!!!!!!!